balgamlı öksürük
Öksürük Neden Olur? Tedavisi Nedir?

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Çocuklarda Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir? Çocuk Öksürük Şurubu İsimleri ve Çocuk Öksürük İçin Bitkisel Tedaviler Nelerdir? İşte Sorularınızın Cevabı Haberimizin İçinde.
Çocuklarda geçmek bilmeyen öksürük için özellikle anneler pek çok yol denerler. Bitkisel ilaçlarla ya da bitkisel karışımlarla bu öksürüğü yenmenin yollarını ararlar. Aslında en kestirme yol hemen bir doktora gidip etkili bir öksürük şurubuyla bu sıkıntıyı gidermeye çalışmaktır. Her ne kadar bu en kesin yol gibi görünse de çocuklarda öksürük şurupları farklı olumsuz etiler yapabilmektedir.

Kimyasal yani şuruplarla ya da öksürük için antibiyotiklerle değilde doğal yollarla bitkisel bir takım yöntemlerle çocuklarda öksürük hastalığına çözüm bulabilir miyiz? İşte bu sorunun cevabı çocuktan çocuğa değişmektedir.

Bitkisel tedavilerde insanların metabolizmalarına göre bitkilerin emilim ve etki süresi farklı olduğundan bazı çocuklarda öksürük kesilirken bazılarında daha geç kesilebilmektedir.

Çocuğunuzun yaşına ve çocuğunuzda ki öksürüğün türüne göre yapılabilecekler değişkenlik göstermektedir. En çok kullanılan yöntemlerden biri ise saf doğal balı zencefille karıştırıp her gün bir tatlı kaşığı çocuğunuza yedirmektir. Bal çocuğunuzun bünyesini desteklerken zencefil de boğazında ki sorunu halledecektir.

Bir diğer bitkisel öksürük kesici yöntem ise turp ile limondur. Orta boyutta bir turbu soyun içini oyun ve içerisine limon sıkın. Bir müddet bekledikten sonra turp bir miktar sulanır. Turbun bu suyuyla limon karışımını çocuğunuza içirin.

Her ne kadar bu yöntemlerle belli bir rahatlama sağlansa da çocuğunuz da öksürük devam ederse mutlaka bir doktora görünün.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Aşı Randevusu Alma

Aşı Randevusu Alma konusunda aydınlatılmayı bekleyen birçok kişi var. Aşılama sırası gelenler MHRS (Merkezi Hastane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir