Çekici Erkeklerin Genel Özellikleri

Nasıl evrensel olarak erkeklerin kadınlarda beğendiği ve görmek istediği belirli özellikler var ise aynı durum diğer taraf yani kadınlar için de geçerli.
Bir kadın için erkeği çekici yapan nelerdir? Görünen o ki bir kadının yaşı ne olursa olsun yaradılışlarından gelen, erkekte aradıkları belirli fiziksel ve manevi özellikler var. Gelin bunların neler olduğuna bakalım ve inceleyelim.

YARA İZLERİ

Evrimsel ‘Handi-cap’ teorisine göre fiziksel olarak sağlıklı bir erkek kaliteli genlere sahip olduğu için risk taşıyacak davranışlarda bulunabiliyor. İster çocukken isterse genç bir adamken oluşmuş olsun, farklı sebeplerden erkeğin vücudunda kalan yara izleri kadınların ilgisini çektiği gibi zihinlerinde daha erkeksi bir görünüm yaratıyor.

KOKU

‘Koku: Bir Katilin Hikayesi’ filminde olduğu gibi herkesi baştan çıkaracak tek bir koku tabii ki yok. Kendinizle özdeşleşmiş, sürekli kullandığınız ve karşı cins tarafından beğenilen bir parfümüzün olabilir. Ama bunun aksine kendi doğal vücut kokunuz bir kadın için yeterince çekici ve güven vericidir. Yeter ki hijyene her zaman önem gösterin ve bu doğal kokunuzu sürekli deodorantlar ile maskelemeyin.

SES TONU

Araştırmalar gösteriyor ki kadınlar kalın ve derin bir ses tonuna sahip erkekleri ince sese sahip olanlara göre daha çekici buluyorlar. Konuştuğu zaman karşısında bir ağırlığın olduğunu hissettiği bu erkekler onlara daha çok güvenilir geliyor.

BOY

Ünlü yazar William Golding’in dediği gibi; “Bir kadın, erkeğin gölgesinde yaşamayacak kadar akıllı; ama o gölgede dinlenmeyi bilecek kadar duygulu olmalı.” Burada tabii ki gölge yaratacak erkeğin uzun boylu olması gerektiği anlamı çıkmıyor. Fakat şu bir gerçek ki bir kadın fiziksel olarak kendinden üstün olarak gördüğü erkeğin yanındayken kendini güvende ve korumada hissediyor.

MİZAH DUYGUSU

“Kadınlar onları güldüren erkeklerden hoşlanır” sözü yüzyılın en büyük klişe cümlesi olsa da yüzde yüz doğrudur. Mizah duygusuna sahip erkek rahattır ve karşı cinsi beraber geçirilen zamanda mutlu eder. Dolayısıyla doğal olarak kadınlar beraber kahkahalar attığı ve hoş vakit geçirdiği erkeği ister istemez çekici bulur.

FORMDA BİR VÜCUT

Kadınlar fiziksel simetriye önem gösteririler. Bu sizin sağlıklı bir erkek olduğunuzu ve bir kadına yapabileceği en iyi bebek için gerekli iyi genleri verebileceğinizi gösterir. Her ne spor dalıyla uğraşıyorsanız uğraşın sonuçta iyi bir vücuda sahip erkek bir kadın tarafından arzu edilir.

PARA

Aynen öyle! Para! Hayatın gerçeği şu ki kadınların maddi anlamda güç sahibi erkeklere karşı bir meyili vardır. Güç çekicidir. O derece ki çoğu zaman o kadar iyi olmayan fiziksel özelliklerin bile görmezden gelinmesine sebep olabilir. Fakat para her şey demek de değildir.

ÖZGÜVEN

Kibir ile özgüven arasında belirli bir fark vardır. Akıllı bir kadın bunu rahatça ayırt edebildiği gibi tercihini tabii ki kendine güvenen ve farkındalığı yüksek olan erkekten yana kullanacaktır. Kadınlar bilir ki kendiyle barışık erkek onları da olumlu yönde etkileyecektir.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.