Bir yanım Şiddet Bir yanım Corona

Sözüm size! Doktora küfür edip, şiddet naraları atanlar!
Yatıp kalkıp dua edin ki doktorlarınız sizlerle aynı seviyeye düşmeyip, kendi evlatlarını görmeden izole bir hayatı seçerek, bir çoğunun yakınından geçmeye korktuğu hastanelerde, her gün sizlerin annelerine, babalarına, kardeşlerine ve hatta sizlere bakıyor. Bunu yaparken bir dakika gözlerini kırpmadan tedavi ediyorlar hastalarını, içlerindeki korkuyu bastırarak.
Yüreklerindeki insan sevgisi için, dokundukları hastadan hayır duası almak için, kutsal mesleklerinin başında ettikler yeminleri için çalışıyorlar. Kendi hayatlarını küçük parçalar halinde meslek onurları için sizlere dağıtıyorlar. Bunun farkına varın, ben sizleri de kazanacağımızdan hala ümitliyim.

Şiddetin yanına hiç bir kelime yakışmaz, bu su götürmez bir gerçek. En yakışmayanı ise şu dönemde “şiddet”ve “doktor” kelimelerinin yanyana gelmesi lakin, gerçek Türkiye’de corona servisine girmeye çalışan magandanın hastane personelini bıçaklaması, başka bir kendini bilmezin bilgi veren doktora kafa atması gibi haberler hala güncelliğini ve okunabilirliğini koruyor. Hastalığın tedavi protokolü her yeni değerli bilimsel çalışmayla yeniden şekillenebilirken en doğru tedavinin saygı olduğunu söylemek mümkün. Virüs, zengin fakir ayırt etmiyor, çocukları biraz es geçiyor en çok da kurallara uymayanlara dokunuyor. Kendinize ve çevrenizdekilere saygınız var ise zaruri haller dışında dışarı çıkmayın ve artık kamu spotu olarak dönen haberlerde de söylendiği gibi sosyal izolasyona önem verin. Tedaviye siz başlayın ve önce kendinize sonra karşınızdakine saygılı olun!

Yazan: Uzman Dr. Çağrı Serdar Elgörmüş

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

aluminyum kapı

Alüminyum Kapı

Alüminyum kapı hakkında bilgilere firmamız aracılığıyla ulaşabilir; mekanınıza verimliliği yüksek bir kapı seçerek memnuniyetinizi bizimle artırabilirsiniz.