Bir Kitap Okudu Zengin Oldu

Denizli’nin Acıpayam İlçesine bağlı Apa köyünde çobanlık yapan Seyfi Keycan bundan 5 sene önce bir kitap okudu ve okuduklarından çok etkilendi. Kitaptakileri uyguladı sonrasında 1 milyon TL sahibi oldu.

Okuduğu Kitap Zengin Yaptı

Keycan: “Hayvanlarımı otlatırken, çok fazla boş vaktim olduğu için kitap okumayı hobi haline getirdim. Zengin Baba, Yoksul Baba kitabını okuyarak söylediklerini yapmaya başladım.” Kitaptaki her yazılanı harfi harfine yerine getirdiğini söyleyen Keycan, uyguladığı her önerinin, maddi olarak faydasını gördükçe kitabı daha çok sevmiş ve zenginliği artmış.

Eski günlerini de özleyen Keycan, bazen keşke o kitabı okumasam köyümde kalsam dediği olduğunu söylüyor. Çünkü, beni tanıyan herkes borç isteyip borcun zamanı gelince vermiyor. Ne olacak Seyfi yine kazanırsın diyorlar… Önemli olan para değil elbette ama haksızlığa uğradığımı bilmek insanı üzüyor. Ama yine de, ben kitabın önerilerini denedim zengin oldum diyen Keycan, kitabı tüm herkese öneriyor.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.