Bir Erkeğin Dolabında Olması Gerekenler

Çok fazla önemsemediğimizi söylesek de ne giymemiz gerektiğini ve karşımızdakilerin giydiklerimiz hakkında ne düşündüğünü merak ederiz. Bu nedenle, iyi görünmek isteyen bir erkeğin dolabında olmazsa olmazlar nelerdir gelin inceleyelim. Öncelikle olmaması gerekenden başlayalım. (Olması gerekenleri çok detaylı inceleyeceğiz.) Eski püskü, deforme olmuş kazak, gömlek, çorap ve iç çamaşırı olmamalı. Hemen bunlardan kurtulun… Şimdi asıl konuya geçelim.

Tişört

Beyaz ve siyah tişörtünüz mutlaka olmalı çünkü çok hızlı çıkmanız gereken durumlarda tişört ve kot ile günü kurtarabilirsiniz. Kemer ve ayakkabı rengine dikkat etmek koşuluyla…

Gömlekler

Ofis dışında giymek için günlük giyime uygun, en az iki adet gömleğe sahip olmalısınız. Bir tanesi uzun kollu diğeri ise kısa kollu bol beden bir gömlek olabilir. Bol bedenden kastettiğimiz 3 beden büyük değil elbette, 1 beden büyük olabilir. Eğer desen konusunda zorlanacaksanız düz renkli gömlek seçebilirsiniz.. Gömleğinizin mutlaka temiz ve ütülü olmasına dikkat ediniz. Ayrıca, yılda iki gömlek alarak koleksiyonunuzu geliştirebilirsiniz.

Kot ve Kumaş Pantolonlar

Kotlar, erkeklerin kurtarıcısıdır. Açıkçası günlük hayatta da çok şık duruyorlar. Dolaysıyla, en az 3 çeşit farklı renkte kot pantolon gardırobunuzda bulunmalıdır ve bunları ceketleriniz ile kombinleyebileceğiniz renklerde olmalıdır. Mavi renkli kot ile koyu blazer ceket iyi kombinlenir, siyah kot pantolonunuzla deri ceketi giymenizi öneririz. Son önerimiz, bej rengi ceketinizle veya bej rengi kazağınızla, açık renk kot giymeniz olacaktır.

Kumaş pantolon olarak siyah ve lacivert olmak üzere en az 2 adet kumaş pantolonunuz mutlaka olmalı. Ek olarak gri veya kahverengi kumaş pantolon bulundurabilirsiniz.

Ceketler

Erkeklerde en şık olması ve çeşit olarak fazla olması gereken tür cekettir. En az birer adet kış, sonbahar, ilkbahar, yaz aylarına uygun ceketiniz mutlaka bulunmalı. Hayvan sevdiğimiz için hayvan derisi olmamak şartıyla deri ceket bulundurmanızı öneriyoruz. Ayrıca, bomber ceket, trençkot ve kot ceketler olmazsa olmazdır.

 Not: İş hayatı için koyu renkte en az 6 takım elbiseniz ve beyaz gömleğiniz olmalı.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Son Moda İç Giyim Ürünleri

Hemen herkes için iç giyim son derece önemli bir konusudur ve mutlaka olabilecek en kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir