Bileğe Göre Saat Nasıl Seçilir?

Saat değişimi yaptığınız zaman bileğinize uygun olmasını ve güzel görünmesini istersiniz. Bu yüzden de bileğe göre uygun bir saat seçmek oldukça önemlidir. Peki bileğe göre saat nasıl seçilir? Pek çok saat firması bileğe göre farklı ayarlanabilir özellikte saatler üretmektedir. Bu yüzden bileğinize uygun saat alırken seçme avantajınız olur.

Bileğe Göre Saat Seçmek

Bileğe göre saat seçmek için kayış türleri önemlidir. Saat kayışlarını incelemek gerekir. Saatlerin kasalarına uygun olarak plastik, çelik, deri türlerde kayışlar üretilmektedir. Her kayış farklı amaca hizmet eder ve saatin tamamlayıcısı olur. Saatlerdeki kayışlarda ayarlanabilir delikler vardır ve kemer gibi bileğe göre ayarlanabilir mekanizması bulunur. Kayışlarda bulunan ayarlama mekanizmaları sayesinde bileğe uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayarlama mekanizmaları deri, çelik ya da plastik kayışlarda bulunmaktadır. Ayrıca 2 kayışı birbirine bağlayarak akordeon şeklinde kapanmasını sağlayan sabit aksamlar da bulunmaktadır. Bu aksamları bileğe göre ayarlamak biraz daha zordur. Bileğe göre saat seçimi yaparken klips adı verilen sabit aksam sayesinde saati bileğinize göre kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Kayışın verdiği ölçüye göre ayarlama kolay olmaktadır.

Bileğe Göre Saat Çapı Nasıl Ölçülür?

Bileğe göre saat nasıl seçilir? Bileğe göre saat seçerken bileğe göre saat çapının nasıl belirlendiği önemlidir. Saat kasalarının çaplarını bilmek gerekir. Bileğinizin ölçüsü 13 santimetreden daha ince ise kendiniz için 38 ya da 42 santim arasında saatler seçmeniz daha uygun olacaktır. Bileğiniz 18 santimetreden daha kalınsa o zaman 44 ve 50 santim aralığındaki kol saatlerine bakmanız önerilmektedir. Bileğe uygun saat geçerken kayış genişliği ve kasanın kalınlığı da önemli bir kriterdir. Kalın kayışlar, yüksek kayışlar geniş bileklerde tercih edilir. Alçak ve ince kayışlar ise 13 santimetreden daha ince bilekler için uygundur. Bununla birlikte ürüne göre kayış genişliği değişiklik göstermektedir.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Son Moda İç Giyim Ürünleri

Hemen herkes için iç giyim son derece önemli bir konusudur ve mutlaka olabilecek en kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir