Beyhan Budak
Beyhan Budak Kendine İyi Davran Güzel İnsan

Beyhan Budak: Kendine İyi Davran Güzel İnsan

Destek Yayınları tarafından yayımlanan ve Psikoloji alanında Beyhan Budak tarafından yazılan Kendine İyi Davran Güzel İnsan kitabını inceleyeceğiz.

Beyhan Budak, psikolog olarak konulara çok iyi yaklaşmış. Kitap içerisinde geçen vaka öyküleri gerçek vakalardan esinlenerek yazıldığı için çok gerçekçi ve okuyan için son derece faydalıdır.

Kitabın genel amacı iki “ben” olan “sağlıklı ben” ve “sağlıksız ben” kavramlarını belirterek “sağlıklı ben” kavramına ulaşmak ve bunun için neler yapılmasıdır.

Beynimizden o kadar çok düşünce geçer ki kimileri faydalı kimileri faydasız, hatta bazıları doğru bazıları yanlış. Bu düşüncelerden bazıları bizi kaygılı olmaya itiyor. Kitapta bu kaygılarla baş etmek ve kafaya nasıl takmayacağımızı, olumsuz düşünceleri kafamızdan nasıl çıkarmamız gerektiğini ayrıca zararlı olan insanlardan nasıl uzak kalabileceğini anlatıyor.

Sağlıklı ben seviyesine nasıl ulaşacağını çok net anlatan Budak, sürekli mutlu olmanın mümkün olmadığını mutsuz anların da olabileceğini fakat bu mutsuz anların size nasıl negatif etkileri yaşatmamasını anlatıyor. Kesinlikle, alıp okumanız gereken kitaplar arasında. Verdiğiniz paranın her bir kurusunu çıkaracağınız bu kitap size büyük ışık tutacaktır, bu kitabı bizlere ulaştıran Beyhan Budak’a sevgilerimizle emeğinize sağlık…

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.