Bere Seçimi Nasıl Yapılmalı

Bere Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Bere seçimi için en önemli hususlardan birisi baş ölçülerimizi iyi bilmek, yüzümüzü iyi tanımak ve bize yakışabilecek modeller üzerinden seçim yapmaktır. Ten rengimize uygun bir renk seçmekte giydiğimiz her üründe olduğu gibi bu hususta da önem teşkil etmektedir. Bere seçimi için saç şeklimiz dahi önemlidir.

Bere Seçiminde Önemli Noktalar

Kış aylarında örme bereler kullanıma daha uygundur. Kalınlığı, dokusu ve sıcak hissettirmesi bahsettiğimiz mevsim için önemlidir. Kışın çok sert geçmediği daha ılıman bölgelerde ise daha ince örmeler, dokuma kumaştan yapılmış bereler tercih edilebilir.

Ten rengi açıksa daha koyu renk bereler tercih edilebilir, ten rengine zıt renk bereler daha çok yakışacaktır. Bere seçimi sırasında seçtiğimiz berenin, kış aylarında sıcak tutmasına da önem verilir ancak; biraz daha sıcak havalarda bizi çok terletmemeli, aynı zamanda aksesuar özelliği taşınması isteniyorsa kıyafetlerimizle renk uyumuna da dikkat edilmelidir.  Bere seçerken dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise giydiğimiz kıyafetler ile olan uyumudur, bere de tabi ki bütün aksesuarlarda olduğu gibi o gün giydiklerimiz ile uyum içerisinde olmalıdır. Bereler bunlarla birlikte gittiğimiz, gideceğimiz ortamlar ile de uyumlu olmalıdır. Zira yanlış bir ortamda yanlış bir şekilde kullanacağımız bere modeli bizi istenmeyen duruma düşürebilir. Kısaca bere seçerken her giyim-kuşam ürününde olduğu gibi kendimizi tanımalı, vücudumuz ile uyum içinde olmalı ve o gün giydiklerimiz ile ne kadar uyumlu olduğuna dikkat etmeliyiz.

Yüz Hattına Göre Bere Seçimi 

Yüz hatlarımız küçük ve elmacık kemiklerimiz de çok belirgin değilse yüzümüzü çok kapatmayan, alnımızı özellikle açıkta bırakacak bere modelleri tercih edilebilir. Yüz hatlarımız büyük, alnımız görece açık ve elmacık kemiklerimiz iri ise daha uzun ve büyük bere modelleri tercih edebiliriz. Yuvarlak yüzlü bireyler, yüzlerine uzunluk katacak bereler yönünde tercih yapmalıdır. Ancak kare yüz hattına sahip bireylerin seçimi yüz hatlarında yumuşaklık sağlayacak berelerden yana olmalıdır.

Eğer bireysel kullanıcı değilseniz, yani toptan bere imalatı yapacak firmalar arasından bere seçimi arıyorsanız Tümhan Tekstil’i inceleyebilirsiniz. Kendileri, düz fitilli bere, düz bere, düz yazılı bere, harfli bere üretiminde hem ekonomik hem de kaliteli bere üretiyorlar. Toptan bere alan müşterilerinin olumlu dönüşleri sayesinde haklı gurur yaşıyorlar.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Son Moda İç Giyim Ürünleri

Hemen herkes için iç giyim son derece önemli bir konusudur ve mutlaka olabilecek en kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir