Ayasofya’nın Gizli Tarihi-Pelin Çift-Erhan Altunay

Pelin Çift ile Gündem Ötesi Programın Sunucusu Pelin Çift İle Erhan Altunay’ın Yazdığı Ayasofya’nın Gizli Tarihi Kitabının Yorumu:

Aya ‘’kutsal’’, sofya ‘’bilgelik’’… Kutsal Bilgelik mabedi… Kendisini Gündem Ötesi programı ile tanıdığımız Pelin Çift ve pagan kültürü hakkında yaptığı araştırmalar ve ortaya koyduğu eserlerle duyduğumuz Erhan Altunay. Pelin Çift soruyor, Altunay cevaplıyor. Ayasofya’nın ilk defa inşasından aon restorasyonuna dek geçen sürede yaşananlar. Hıristiyanlık için kutsallığının sebebi.. Kapıları, duvarları, mermer ve figürlerin ne anlama geldiği… Hızır (a.s)’ın Ayasofya’da görülme efsanesi…

Hz. Peygamber Efendimiz’e Miraç’ta Ayasofya Gösterildi (mi?)

Ayasofya dehlizlerinin sırrı…

Fatih ve Fethin Simgesi Ayasofya…

Yukarıda yazdığım bir çok konu ve daha fazlasını içeren bu kitapta Ayasofya’ya bakış ufkunuz genişleyecek. Kitabı okuduktan sonra Ayasofya’ya ziyarette bulundum. Okuduklarımla yaptığı gezi taşları yerine oturttu. Ayasofya’yı farklı farklı açılardan sevdim ve sahiplenme isteği oluştu. Filistin meselesi, ümmet bilinci gibi Ayasofya’yı da dert edinenlerden olmak duası ile.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kitabenkatibin

Pelin Çift ve Erhan Altunay’ın Ayasofya’nın Gizli Tarihi Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Ayasofya’nın Gizli Tarihi

Kitabın Yazarı: Pelin Çift, Erhan Altunay

Yayınevi: Beyaz Baykuş Yayınları

Kitabın Türü: Tarih

Sayfa Sayısı: 248

İlk Baskı Yılı: 2016

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.