ATP Ticari Bilgisayar Halka Arz Ediliyor

Kurumsal yazılım firması ATP Ticari Bilgisayar Halka Arz Ediliyor. Talep toplama tarihi 27-28 Mayıs. Şirketin tam adı ATP TİCARİ BİLGİSAYAR AĞI VE ELEKTRİK GÜÇ KAYNAKLARI ÜRETİM PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş.’dir.

İş yatırım’ın yapmış olduğu rapora göre halka arz edilen hisse lot başı 24 TL olarak satışa çıkarılacak. Hisse değeri 35,5 TL olmasına rağmen iskontolu fiyat ile 24 TL olacak. Şirketin borcu olmaması ve halka arzdan gelen kısmı yatırımda kullanacaklar. Şirketin Çin’de TS China adında şirketi bulunmakta. Ayrıca Zenia ve TradeSoft adında iki şirketi daha var. Şirket, global aranada Zenia adını kullanıyorlar. Zenia adında kendi yazılımları çok tercih ediliyor. ATP Digital şirketini genelde yerel firmalarda kullanıyorlar. Burger King, Popeyes, Subway gibi güçlü firmalara destek veriyorlar.

Yıllara göre Net Dönem Karları: 2018 7,4 milyon TL; 2019’da 15 milyon TL; 2020’de 26.7 milyon TL.

2021 yılında yüzde %21 büyüme ön görülüyor.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Tapering Nedir?

Ekonomi haberlerini takip etmiyor olabilirsiniz fakat enflasyon nedeniyle dolar alan bir vatandaşsanız, tapering kelimesini mutlaka duymuşsunuzdur. Peki tapering nedir? Gelin bu yazımızda çok açık dille taperingi anlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir