Aşı Randevusu Alma

Aşı Randevusu Alma konusunda aydınlatılmayı bekleyen birçok kişi var.

  1. Aşılama sırası gelenler MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) sisteminden aşı randevusu almalı.
  2. Sinovac veya Biontech aşısından biri seçilmeli.

MHRS Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

E-Nabız websitesine girin.

“Covid-19 aşı durumunu sorgula” menüsüne tıklayın.

E-Nabız websitesine girmeden size aşının çıkıp çıkmadığını öğrenmek istiyorsanız, aralarında bir boşluk bırakarak AŞI, T.C Kimlik Numaranız, T.C Kimlik Seri Numaranızın son 4 hanesi yazın ve 2023’e mesaj atabilirsiniz. Örnek: AŞI 111111111111 4256

Eğer aşı sıranız gelmiş ise ve yine E-nabız sistemine giremiyorsanız, ALO 182 hattını arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Sonrasında randevu yeriniz, saatiniz ve gerekli tüm bilgiler cep telefonunuza kısa mesaj ile bildiriliyor.

Ne Zaman Aşı Olacağım?

E-Nabız websitesine girdikten sonra korona virüs aşınızı ne zaman olacağınızı öğrenebilirsiniz. “KEŞFET” bölümünde bulunan AŞI TAKVİMİ sekmesine basın sonra COVİD-19 AŞISI” kısmına basmalısınız. Mutlaka randevu almayı unutmayın. Eğer ne zaman aşı olacağınız yazmıyorsa henüz Sağlık Bakanlığı sizin bulunduğunuz grubu öncelikli gruba koymamış demektir. Merak etmeyin size de sıra gelecektir. Yerli aşının kabul edilmesi an meselesi.

Not: “Sağlık çalışanı iseniz, çalıştığınız kuruma başvurarak bilgilerinizin güncellenmesini sağlayınız.” yazısı çıkıyorsa sıranız henüz gelmemiştir.

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir