Ankara’da Doktora Saldırı

Gün geçmiyor ki doktorlarımıza yeni bir saldırı yapılmasın. Bu sefer Ankara’da Doktora Saldırı yaşandı.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Asistan Dr. Ertan İskender, hastası tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda ciddi şekilde yaralandı. 27.05.2021 akşam saatlerinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin poliklinik bölümünde hasta bakarken nedeni bildirilmeyen bir sebep yüzünden Bayram N. olay çıkardı. Uyarmak için konuşan Doktor Ertan İskender’e taşkınlık yapan Bayram N., üzerinden çıkardığı bıçakla doktoru elinden ve belinden bıçakladı. Olay sonrası hemen acil servise götürülen Doktor Ertan İskender’e ilk tedavi yapıldı. Bir parmağında tam kesik meydana geldi. Mesleğini engelleyecek bir durum olabilir ve sırtındaki bıçak yarasının olduğu yerde kritik organların olması nedeniyle hayati tehlikesinin bulunduğu açıklandı.

Hastanenin güvenlik görevlileri Bayram N.’yi hastaneye çağırılan polislere teslim etti. Saldırgan Bayram N. rahatsızlığı olmamasına rağmen haftalardır Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelip olay çıkardığı bildirildi.
Saldırgan Bayram N.’nin psikolojik sorunları olduğu bildirildi. Hatta daha önce intihar teşebbüsünde bulunduğu açıklandı. Psikolojik sorunu olan kişiler yüzünden kaç doktorumuz saldırıya uğrayacak. Toplumun 20 milyonu açlık sınırının altında yaşıyor. İşini kaybedenleri de eklediğimizde 30 milyon insan açlık sınırının altında yaşadığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu kişilerin çoğunun psikolojik sorunu vardır. Her biri bir olay çıkarırsa ve bunlara göz yumulursa bu ülkede ne doktor kalır, ne hakim savcı…Yani psikolojik sorunu olması bir saldırganın yaptığı suçu örtemez. Elleriyle para kazanan bir doktora saldırmak kasten adam öldürmektir ve suçu büyüktür.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir