Ankara Valiliğine Gelen İsimsiz Mektup
Ankara Valiliğine Gelen İsimsiz Mektup

Ankara Valiliğine Gelen İsimsiz Mektup

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni şikayet eden isimsiz mektubu tüm Ankaralıların bilmesi gerektiği düşüncesindeyiz.

Bildiğiniz gibi Mansur Yavaş geldiği ilk günden beri tüm Ankaralılara büyük hizmet vermektedir. Yaşadığımız bu zorlu süreçlerde halkın yanında olmaya özen gösteren bir başkan olma özelliğini hepimize kanıtladı. Halkımız da Mansur Yavaş’ın düzenlediği kampanyalara gönüllü olarak büyük katılım gösterdi. Fakat, Ankara Valiliğine gelen isimsiz bir mektup, tam anlamıyla herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı da bu mektubun vicdansızlığına anlam veremedi ve resmi websitesinden üzüntüsünü dile getirdi.

Yaptıkları yardımların kimi neden rahatsız ettiğini anlayamadıklarını dile getirerek şu içeriği yazmışlar: “Anlaşılıyor ki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sınırlarımız dışına yayılan bu dayanışma hareketi, kalbi hasetten kararmış kişileri rahatsız etmiştir. Şehrimizdeki bu kardeşlik ruhuna katkıda bulunmaları gerekirken, yardımları töhmet altında bırakmak için Valiliğe dayanışma kampanyalarımız hakkında isimsiz şikayet dilekçesi verilmiştir. Aynı zamanda dayanışma kampanyalarımız sık sık Belediye Meclisi’nde de anlamsızca eleştiri konusu olmaktadır.”

Ankara Valiliğine gelen isimsiz mektubun kimin tarafından gönderildiği mutlaka postane kayıtlarında bulunacaktır yada kamera kayıtlarından kimin gönderdiği bellidir. Bu kişinin kamuoyuna bildirilmesi gerektiğini yada gerekli mercilerce cezalandırılması gerektiği düşüncesindeyiz. Kamu vicdanını yaralayan bu olayın cezasız kalmaması gerekmektedir. Türk halkının genlerinde olan yardımlaşma geleneğini yok etmeye çalışan bu kişinin iyi niyetli olmadığı herkesçe kabul edilmektedir.Yardımlaşmanın iyi bir davranış olduğunu bu kişiye psikologların anlatması faydalı olacaktır. Bu toplumsal sorunun çözülmesi dileğiyle…

Üzülmeyin ki Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesinin resmi websitesinde bu yardımların devam edeceğini bildirdi.

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.