Ankara Marka Tescili Nerede Yapılır

Ankara marka tescili nerede yapılır konusuna girmeden önce bir kaç terim hakkında bilgi vermemiz gerekli.

Marka tescil sorgulama diğer bir değişle marka sorgulama, tescil ettirmek istediğiniz ibare ve/veya işaretin daha önceden tescilli olup olmadığının tespit edilmesi aynı zamanda tescil başvurularının hangi aşama da olduğunun görülebilmesi amacıyla kullanılan bir terimdir. Marka tescil sorgulama marka ve patent ofisleri vasıtasıyla yapılabileceği gibi, aday marka sahibi tarafından da online olarak yapılabilir.

Marka sicili alenidir. Yani her kişi tarafından görülebilir özellikte olmalıdır. Bu sebepten yola çıkarak Türk Patent Enstitüsü internet sitesinden sorgulama sonuçları rahatlıkla görülebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus marka sorgulama sonuçlarının bilgi amaçlı olduğunu bilmek ve bu sonuçlara göre yapılmak istenen başvurunun tescil edileceği veya edilemeyeceği anlamının çıkarılmaması gerekliliğidir.

Marka tescil sorgulama ayrıntılı bir şekilde yapılmalıdır ve bu işlemin marka ofislerinde yaptırılması daha net sonuç verebilir. Ankara marka tescili konusunda uzman olan Gravis-İp ile iletişime geçmenizi öneririz. Kendiniz önceden araştırma ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilerleyen bilgileri dikkatlice okuyunuz.

TPE Online marka sorgulaması için http://www.gravis-ip.com/ adresini kullanabilirsiniz.

Bu sayfada, yeni bir marka başvurusu düşünüyorsanız MARKA başlığı altında ki ARAŞTIRMA ikonuna tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Eğer herhangi bir başvurunuz var ise DOSYA TAKİBİ kısmına basarak başvuru numarası, evrak numarası veya tescil numarası verilerini girerek marka sorgulama bilgilerine erişebilirsiniz.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Kehribar Tesbih Örnekleri

Kehribar Tesbih

Doğanın bize en güzel armağanlarından biridir kehribar. Işığa tutarak baktığınızda adeta içinde ışıl ışıl yanan …