Anayasa Değişikliği Gündeme Geldi

AKP hükümetinin ve T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın yıllardır yaptıkları reformlar, anayasa değişiklikleri ve KHK’ler istenilen seviyeye gelemediği için tekrar Anayasa Değişikliği gündeme geldi.

Sizlere ilginç bir bilgi sunalım. MHP’nin ve AKP’nin toplam milletvekili sayısı, anayasa değişikliğini referanduma götürecek yeter sayısına yetmiyor. Evet doğru okudunuz anayasa değişikliği için sayı yeterli değil. Peki anayasa değişikliğinin referanduma gitmesi için AKP ve MHP’ye kim destek verecek? AKP’nin ve T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sayısız dava açtığı Bay Kemal mi yoksa cezaevinde tutuklu olan HDP’liler mi yoksa 2 yıl hapis istenilen Meral Akşener mi? Aklınıza Katarlılar gelmesin çünkü onların oy hakları maalesef yok.

Bir yöntem daha var ama bunu yapacaklarını hiç zannetmiyoruz. Tek adam rejimi ile yönetilen Türkiye Cumhuriyet’i anayasasını, tek başına karar alarak T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasayı değiştiriyorum demesi. Fakat, sıcak paranın gelmesi için faizlerin bu denli yukarıya çekilmesi sonrasında şirketlerin ve halkın acı ilaç içtiği bu dönemde dediğimiz gibi anayasa değişikliği tek başına yapılmaz. Bu yöntem yabancıların Türkiye’ye güvenini büyük ölçüde sarsacaktır. Bu güven kaybı, sıcak paranın ülkemizden çıkmasına ve doların yükselmesine neden olacaktır. Bunu hiç bir Türk yetkilisi istemez düşüncesindeyiz.

Peki anayasa değişikliğinin gündeme gelmesini neden istediler? Halka yeni umut, yabancılara mavi boncuk dağıtmak. Fakat, bu algı yönetiminde ve zaman kaybında kim zarar görecek? Sizler, bizler yani Türk halkı…

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir