Ameliyatsız İdrar Kaçırma Tedavisi

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kadınlar için farklı idrar kaçırma tedavisi uygulanırken, erkekler için farklı ve çocuklar için farklı tedaviler uygulanmaktadır. İdrar kaçırmanın sıklığı da bu hastalığın tedavi sürecini etkilemektedir. Bu yüzden öncelikle bu hastalık için hastaneye gitmeye karar verdiyseniz sıklık zamanına kadar her detay anlatılmalıdır. Bilindiği gibi tıpta utanma olmaz hastaların çoğu bu rahatsızlıktan dolayı utanç duymaktadırlar. Oysa bir tür hastalık olan bu rahatsızlığın tedavisi de günümüzde mevcuttur.

Ameliyatsız İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar kaçırma rahatsızlığı, bazen bir öksürük bazen hapşırma sonucu dahi oluşmaktadır. Kişi sıkıştığını hissettiği halde daha tuvalete kavuşamadan idrar kaçırır. Bu durum bazen en olmadık zamanlarda örneğin; uyurken dahi görülmektedir. Çok can sıkıcı olan bu durum yaşam kalitesini de düşürmektedir. Erkeklerde cinsel sorunları da beraberinde getirir. Kadınlar ise bu durumdan kaynaklı olarak mesane pedi kullanmaya başlarlar. Bu durumda çeşitli alerjik sorunlara neden olur. Bu yüzde idrar kaçırma sorunu ister kadın ister erkek ve isterse çocuk olsun mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Her derdin devası olduğu gibi bu derdin de devası bulunmaktadır.

Kolajen Takviyesi Lazer İle Nasıl Yapılmaktadır?

Kadınlarda genellikle uygulanan bu yöntem direkt olarak vajinal lazer uygulaması olarak bilinmektedir. Herhangi cerrahi operasyon olmayan bu tedavi yöntemi lazer ile belirlenen alana Kolajen desteği vermektedir. Kas gevşemesi ve liflerin sağlam olması bu şekilde sağlanabilmektedir. Bilindiği gibi lazer birçok alanda kullanılmaktadır.

Artık tıpta birçok alanda lazer kullanılmaktadır. İdrar kaçırma sorununun tedavisinde de artık bu şekilde lazer tedavisi uygulanmaktadır. Normalde direkt olarak açık ameliyat şeklinde estetik operasyon yapılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde lazer ile bu rahatsızlığa da çözüm bulunmaktadır. Kolajen desteği ile hücre yenilenmesi sağlanacağından özellikle hastalık daha kolay tedavi edilecektir.

İdrar kaçırma tedavisi için bize ulaşın.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Sağlık Gündemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan COVID-19 ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasında “Haziran ayında yoğun bir aşılama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir