Alpin, Veri Merkezi Ekipmanları – Ankara

Ankara’da 11 yıl önce kurulan Alpin, Afrika ve Balkanlarda adından söz ettiriyor. Veri Merkezi çözümleri ile ön plana çıkan firmanın Rack, Tower ve Blade tipi sunucular ve Veri Depolama (NAS/SAN Storage) sistemleri üzerinde uzmanlaşmış durumda. Projelerini daha çok yurtdışında gerçekleştiren Alpin çalışanları “işin başındayız daha öğrenecek çok şeyimiz var” deseler de, aldıkları ihalelere bakınca “Bunlar olmuş” diyebilirsiniz.

Mütevazı bir ekiple işe başlayan Alpin şu anda 15 kişilik dinamik bir ekiple yolunda devam ediyor. Dünyanın dört bir yanına ürün teslimi ve kurulumu yapabilen şirket, lojistik olarak çok iyi bir durumda. Lojistik deneyimini ailenin daha önceki işlerinde kazandıklarını kurucusu Alper Yakar’dan öğreniyoruz.

Türk mühendis ve yazılımcılarının geliştirdiği ürünlerini genelde Afrika ve Balkan ülkelerinde girdikleri işlerde kullanıyorlar. Kendilerine şimdilik bu bölgeleri hedef pazar olarak belirlemiş durumdalar.

Alpin tarafından üretilen rack tipi sunucular şu ana kadar Etiyopya, Bosna Hersek, Pakistan, Irak, Suriye, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Özbekistan gibi ülkelere ihraç edildiler.

Türkiye’de yerli malı bir teknoloji ürünün satışının zor olduğunu belirten Alper Yakar, kendilerinin Yerli ve Milli ürünleri sonuna kadar desteklediklerini açıkladı.

Türkiye’de bir çok kesimde Türk Malı imajının kabul görmediğini ama bunun zamanla değişeceğine inandıklarını belirten Alper Yakar en kısa zamanda yerli malı belgesini almak için gerekli işlemleri tamamlayacaklarını da belirtti.

Daha önce Türkiye’de üretilmeyen Hyperconverged sistemleri geliştirmek için başladıkları AR-GE çalışmalarını 2020 yılı sonunda bitireceklerini belirttiler.

Sektörde uzun yıllar çalışmış deneyimli ve hırslı bir AR-GE ekibi bulunan Alpin her türlü engeli aşmak için yoğun bir çalışma içerisinde. AR-GE ekibinin; Bilgisayar ağları, açık kaynak sistemler, işletim sistemleri, sunucu/ağ donanımları, python/java/c++ ve javascript gibi alanlarda uzmanlıkları var.

Ürünleri TSE, ISO, CE, ROHS ve TUV sertifikalarına sahip Alpin kendisini Noktasal ve yenilikçi çözümlerimiz ile artan dünya rekabeti koşullarında müşterilerimizin başarılı olmasını sağlayan güvenilirliği yüksek bir teknoloji firması olarak tanımlıyor.

Alpin’in web sitesi; www.alpintechnology.com

Ankara, Alpin Teknoloji

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Kehribar Tesbih Örnekleri

Kehribar Tesbih

Doğanın bize en güzel armağanlarından biridir kehribar. Işığa tutarak baktığınızda adeta içinde ışıl ışıl yanan …