Agni yoga felsefesi
Agni yoga nedir

Agni Yoga

Agni kelimesi, kozmik yaratıcı ateşe, dönüştürücü enerjiye veya kalpten çıkan sevgi ve yaratıcılığa göre Sanskritçe ateş kelimesinden gelir. Agni Yoga’nın şu anda Hindistan, New York ve Moskova’da popüler olduğu bildiriliyor. Yogik pratiğe atıfta bulunan orijinal kaynaklardan biri olan Vedalar ile yakından ilgilidir. Ek olarak, Agni, Rig Veda’da bulunan bir Vedik tanrıyı ifade eder.

1920’de, kar amacı gütmeyen ‘Agni Yoga Topluluğu’ eğitim kurumu Nicholas ve Helena Roerich tarafından kuruldu. Bu sanatçıya ve eşine Efendi Morya tarafından bir öğreti teklif edildiğine inanılıyor. Aynı zamanda TS Agni Yoga topluluğunun bir kurucusunun gurusu olan bu usta ile bağlantı yoluyla Teosofi Cemiyeti ile güçlü bağlantılar vardır. manevi ve bilimsel, dini ve yaşam tarzı fikirleri. Öğretileri sunan kitaplar 1920’den 1941’e kadar yazılmıştır. Uygulama, çalışma temellidir, ilgilenenler için teori ve yaşam tarzı basılı olarak düzenlenmiştir.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.