Akbank İhale İle Otel Aldı

Alacaklarına karşılık, Akbank ihale ile otel aldı. Bir dönem Galatasaray Spor Kulübü’nün başkanlığını yapan Ünal Aysal’a ait olan Kuruçeşme’deki Les Ottomans Akbank’a satıldı.

440 milyon TL fiyat biçilen otel için konkordato talep edilmişti. Uzun bir dönemdir faaliyet göstermeyen otel satışa geçen yıl konulmuş olmasına rağmen konkordato davası açılınca satışı durdurulmak zorunda kalmıştı. Otelin bağlı olduğu Kalomos Turizm ve Ticaret A.S’ye konkordato davası onaylanınca icra ihalesi yapıldı. İstanbul 10.icra dairesinde yapılan ihale sonucunda Akbank otel sahibi olmuş oldu. İhale 20 dakika içerisinde sonuçlandı. İhaleye kimlerin katıldığı açıklanmadı.

Beşiktaş’ta bulunan yalılardan bir tanesi olan Les Ottomans oteli, Sadrazam Muhsinzade Mehmed Paşa tarafından yapılmıştır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Samsung, 1938 yılında Güney Kore’de kurulmuştur. Şirketin kurucusu Lee Byung-Chul’dur. Elektronik alanında gösterdiği faaliyetler ile ön plana çıkan firma, bilinenin aksine yalnızca elektronik alanında hizmet vermemektedir.

Samsung ! Bir Teknoloji Devi

Son dönemlerin en hızlı büyüme kaydeden şirketlerinden bir tanesi olan Samsung, 1938 yılında Güney Kore’de …